26.02.2022

Modlitba za Ukrajinu / Молитва за Україну

Bože, Ty jsi jediný a svatý, Ty jsi pramen všeho dobra; děkuji ti, že Jsi Přinesl tak velkou oběť - syna Ježíše Krista na kříži, abys mohl mnohé pozvat do Svého Království. Odpusť nám prosím všechno zlé, co jsme kdy udělali, buď naším vůdcem k míru a pokoji. Prosíme Tě, stůj u svých dětí na Ukrajině, braň a ochraňuj tyto naše milované bratry, vyprošuji jim tak potřebné usmíření a naplň je srdce klidem a láskou. Prosíme Tě za mírové řešení složité situace na Ukrajině. Prosíme Tě za světové státníky, aby stáli na straně dobra a našli sílu k vzájemné dohodě a usmíření. Prosíme Tě také za všechny oběti válek, sirotky, vdovy a uprchlíky. Obejmi je svou něžnou náručí. Prosíme tě za ty, kteří tu válku rozpoutali. Probuď v nich svědomí a dej se jim poznat jako ten, v jehož ruce je soud, který je na straně těch, kdo pláčí a žízní po spravedlnosti. Dej, ať kolem sebe šíříme pokoj, nejsme jeden druhému lhostejní a dokážeme si navzájem odpouštět. Prosíme o to skrze Tvého Syna, Ježíše Krista, našeho Pána, neboť on s Tebou v jednotě Ducha svatého žije a kraluje po všechny věky věků. Amen.

Боже, Ти єдиний і святий, Ти джерело всякого добра;
дякую, що Ти приніс таку велику жертву – Сина Ісуса Христа на хресті, – щоб запросити багатьох у Своє Царство.
Будь ласка, пробач нам за все зло, яке ми коли-небудь зробили, будь нашим провідником до миру та спокою.
Просимо, будь разом зі своїми дітьми в Україні, захисти та збережи наших улюблених братів і сестер! Я благаю Тебе, щоб вони знайшли мир в Тобі, якого вони так потребують, та щоб серця їх сповнилися миром і любов’ю.
Просимо Тебе за те, щоб в Україну прийшов мир. Просимо, щоб державні діячі світу стали на бік добра і знайшли в собі сили досягти згоди та примирення.
Ми також просимо Тебе про всіх жертв війни, сиріт, вдів та біженців. Обійми їх Своїми ніжними руками. Ми просимо Тебе за тих, хто розпочав війну. Пробуди в них совість і дай їм пізнати Тебе як Суддю Праведного, що завжди на боці тих, хто плаче та прагне правосуддя. Даруй нам поширювати мир навколо себе, щоб ми не були байдужі одне до одного і можемо пробачити один одного. Просимо про це через Твого Сина, Ісуса Христа, нашого Господа, Який в усій єдності Святого Духабо живе і царює з Тобою на віки віків. Амінь.
 
Комментариев нет:

Отправить комментарий